Atalanta-Fiorentina 4-1, Gasperini u finalu talijanskog kupa protiv Juvea

Atalanta je pobijedila Fiorentinu 4-1 u uzvratnoj utakmici polufinala Coppa Italia.poništava poraz od 1-0 pretrpljen u prvoj utakmici i kvalificira se za finale: 15. svibnja Gasperinijeva momčad susrest će se s Juventusom.

Utakmica

Fiorentina je počela s papučicom gasa i izazvala Carnesecchija u prvim prilikama. Vratar Bergama je u 5. minuti odbio udarac Nica Gonzaleza i bio spreman na pokušaj Belottija u 7. minuti. U prvom napadu Atalanta udara. Odbijač u korist Koopmeinersa koji trči prema golu Terracciana i pogađa okvir lijevom nogom: 1-0 u 8. minuti. Fiorentina je bila uzdrmana, a Nerazzurri su odmah primili bis. Koopmeiners krade loptu na sredini terena, prekid dovodi do Scamaccinog udarca: zastrašujući udarac desnom nogom i spektakularan gol, ali VAR sve poništava zbog udarca Koopmeinersa Beltranu na početku akcije.

Fiorentina se smjestila i pomaknula težište naprijed. Najbolje prilike ipak su u rukama domaćih. Koopmeiners, uvijek on, okreće se i puca u 24. minuti: Terracciano je pozoran. De Ketelaere se pojavljuje pred kraj prvog poluvremena, lijeva mu je noga neprecizna za nekoliko centimetara.

Drugo poluvrijeme otvara udarac za Fiorentinu. Milenković promašuje obranu, pušta Scamacca da pobjegne i ruši ga: crveni karton, viola s 10 igrača od 53. minute. Brojčano nadjačana, Fiorentina uspijeva popraviti utakmicu. Slobodan udarac Biraghija, Martinez Quarta je slobodan glavom u blaženoj samoći: 1-1. Atalanta je primila udarac i ponovno krenula u potragu za golom koji bi bio vrijedan produžetka. Misija ostvarena u 75. minuti majstorijom Scamacca. De Ketelaereov ubačaj i udarac škaricama prema središnjem napadaču: 2-1. Kad su se produžeci činili kao neizbježan epilog, domaćini su u sudačkoj nadoknadi napravili ubojitih jedan-dva. U 94. minuti Scamacca poslužuje Lookmana na rubu ofsajda, lijevom nogom i 3-1. Na kraju Pašalić spušta zavjesu: 4-1, Atalanta u finalu protiv Juvea.