Arteta priznaje pristranost ishoda Arsenala jer je Postecoglou umoran od ‘čekanja nekoga na cesti’

Mikel Arteta vjeruje da Arsenalova bjesomučna pobjeda u derbiju od 3-2 protiv Tottenhama pokazuje da su bolje opremljeni za osvajanje Premier lige ove sezone – ali je upozorio svoje igrače da se ne zanose.

Gunners su u prvom poluvremenu na stadionu Tottenham Hotspur vodili s tri pogotka jer su autogolu Pierre-Emilea Hojbjerga dodali udarac Bukaya Sake i Kai Havertza glavom.

Domaćini su vidjeli da je Micky van de Ven izjednačio isključen VAR-om zbog rubnog ofsajda, ali su se sabrali nakon prekida, povukavši jedan udarac kao Cristian Romero prije nego što je zakašnjeli penal Son Heung-min postavio cilj na tribini.

Arsenal je preživio i kompletirao dvostruki derbi sjevernog Londona za sezonu i osigurao da će ostati na vrhu tablice Premier lige barem do sljedeće subote.

Potpisujete samo kada pobjeđujete

Budući da je vodio toliko dugo u prošlom mandatu prije nego što ga je na kraju uhvatila i prestigla ekipa Manchester Cityja na putu do osvajanja trostruke titule, Arteta smatra da ova pobjeda i poraz od Chelseaja s 5-0 sredinom tjedna dokazuje da je Arsenal naučio od iskustvo.

“Mislim da je tako”, odgovorio je Španjolac na pitanje je li Arsenal bolje opremljen za osvajanje naslova ovoga puta.

“Kada pobjeđuješ, uvijek je tako. Prošle sezone nismo jer smo otišli u West Ham i promašili penal, a protiv Liverpoola smo primili u 91. minuti i onda nisi sposoban.

“Na kraju će se presuda temeljiti na tom ishodu. Da su u zadnjoj minuti postigli gol za 3-3 onda kažemo ‘ne bi bili spremni’.

“Marže su tako male. Ne zanosite se sobom. Želimo biti bolji. Postoje granice za poboljšanje. Idite opet protiv Bournemoutha jer će biti jako teško.”

ČITAJ VIŠE:

Arteta je također otkrio da se nadao božanskoj intervenciji u završnim fazama, dodajući: “Molio sam se. Bilo je toliko igrača Spursa u loži. Bila je to stvarno emotivna utakmica. Morali smo se ukopati i trpjeti i reagirati. Jako sam zadovoljan načinom na koji je tim to učinio.”

Poraz Tottenhama kvari njihove nade da će završiti među prva četiri, a trener Ange Postecoglou ostao je frustriran suđenjem protiv Arsenala.

Dejan Kuluševski je vidio kako je penal nestao samo nekoliko sekundi prije nego što je Arsenal prelomio, a Havertz je briljantno ubacio Saku i udvostručio vodstvo.

‘Više ne slavim golove’

Činjenica da je tada bila potrebna intervencija VAR-a za dosuđivanje Tottenhamovog udarca s točke u drugom poluvremenu nakon što je Declan Rice udario Bena Daviesa samo je pridonijela pritužbi.

“Nije važno kako sam ja to vidio”, rekao je Postecoglou. “Bitno je ono što sam cijelo vrijeme govorio, utakmice se više ne sude na stadionu. Njima se sudi negdje drugdje i nitko me neće uvjeriti u suprotno.

“Nije čak ni ponovno suđeno, suđeno je negdje drugdje. Zato više ne slavim golove. Čekam nekoga niz cestu. Samo mislim da suci na stadionu više nemaju onaj autoritet za donošenje odluka kao prije.

“Oni samo kažu ‘znate što, ja ću samo pričekati i vidjeti što tip s ceste misli’. Šteta je. Ne sviđa mi se, ali tu je da ostane i moram to prihvatiti kao i svi ostali.”

Postecoglou je, međutim, bio zadovoljan Romerovim prikazom – argentinski branič je zatresao stativu udarcem glavom u prvom poluvremenu prije nego što je smanjio zaostatak nakon što je Raya dodao loptu ravno njemu.

“Da, bio je izvanredan”, dodao je. “On je pobjednik Svjetskog kupa i samo moram unijeti nešto od onoga što je u njemu u neke druge. To je razočaravajuće.

“Ishod je bio razočaravajući. Željeli smo danas pobjedu za naše navijače i za klub. Mi to nismo učinili i što god ja mislio o izvedbi, rezultat je taj koji ovisi o tebi. Mislio sam da je naš opći nogomet dobar, pristojan.”