Anthony Davis ispustio je mikrofon, izjurio s konferencije za tisak nakon što je dopustio Jamalu Murrayu da pobjednički udari zujalicu

Anthonyju Davisu je bilo dosta.

Zvijezda Lakersa nije bila raspoložena secirati što se dogodilo u pobjedničkoj utakmici Jamala Murraya nad velikim igračem u ponedjeljak navečer kada su Nuggetsi izbrisali zaostatak od 20 poena u drugom poluvremenu i pobijedili 101-99 i poveli 2-0 vodi u seriji doigravanja prve runde NBA lige.

Upitan tijekom konferencije za novinare nakon utakmice o tome što se dogodilo u posljednjoj utakmici, Davis je kratko rekao: “Jamal Murray je pogodio”, ispustio mikrofon na stol i otišao.

Činilo se da je član PR osoblja Lakersa rekao “zadnje pitanje” prije upita.

Davisova frustracija došla je nakon što su Lakersi ispalili veliko vodstvo i priliku za odvajanje u Denveru od branitelja naslova NBA prvaka u uzvratnoj utakmici prošlogodišnjeg finala Zapadne konferencije.

Nakon što je ubacio 32 poena uz šut 14-za-19 i 11 skokova, Davis je čuvao Murraya u posljednjoj igri dok se Murray povlačio za šut od 15 stopa.

Murray je također izjednačio na 99-99 30 sekundi do kraja na 19-foteru.

LeBron James je promašio neospornu tricu za oko 15 sekundi do kraja, a Michael Porter Jr. iz Nuggetsa je uhvatio skok.

Denver je odlučio ne zatražiti timeout i Murray je preuzeo loptu za konačnog pobjednika igre.

“Dobili smo stanicu. Izjednačena igra. Zašto im dopustiti da se postave?” Trener Nuggetsa Michael Malone rekao je nakon utakmice. “Jer, kada se mogu postaviti i isključe sve, možda čak i ne dobijete ulazak lopte. Dakle, htio sam biti siguran da možemo jednostavno ući u to i pustiti naše najbolje igrače da igraju.”

Murray, koji je imao 20 koševa i pet asistencija, pao je nakon šuta, a Davis se spotaknuo o Murrayjevu nogu i pao unatrag na klupu Nuggetsa.

Lakersi su vodili 68-48 s 10 minuta do kraja treće četvrtine prije nego što su pali.

James je nakon poraza imao 26 poena uz šut 9 za 19 uz 12 asistencija i osam skokova.

Aktualni MVP NBA finala Nikola Jokić imao je čudovišni triple-double, završivši s 27 poena, 20 skokova i 10 asistencija uz dvije ukradene lopte.