Alan Smith kaže da je igrač Arsenala vrijedan 30 milijuna funti bio ‘spektakularan’ protiv Brightona

Arsenal se vratio na vrh tablice Premier lige nakon što je u subotnjem kasnom početnom susretu bio bolji od Brightona.

Natječu se u jednoj od najuzbudljivijih utrka za naslov prvaka u Premier ligi u posljednjih nekoliko godina, a prvo mjesto trenutno je igra glazbenih stolica.

Arsenal je započeo tjedan na drugom mjestu prije nego što je u srijedu navečer stigao na vrh, ali je Liverpool dan kasnije preskočio ekipu Mikela Artete.

Sada su se Gunnersi vratili na vrh – barem na 22 sata – nakon što su ispratili Galebove u pobjedi od 3-0 na Amex stadionu.

Fotografija GLYN KIRK/AFP putem Getty Imagesa

Kako je Arsenal prošao protiv Brightona?

Arsenalov prvi pogodak došao je iz jedanaesterca u 33. minuti nakon što je Tariq Lamptey primio udarac s točke protiv Gabriela Jesusa.

Bukayo Saka je pojačao i propisno poslao Brightonova vratara Barta Verbruggena na pogrešan način da dovede Gunnerse u vodstvo.

Arsenal je zatim povećao svoju prednost u 62. minuti kada je Jorginho smanjio loptu za Kaija Havertza koji je bio u formi i zakucao je za gol.

JOŠ PRIČA O ARSENALU

A u 86. minuti, bivši napadač Brightona Leandro Trossard projurio je na gol nakon Havertzova dodavanja i trećom glavom prebacio loptu preko Verbruggena.

Ipak, nije sve bilo jednostavno za Topnike. Sve do drugog su gubili prisebnost dok ih je Brighton stavljao na njihovu polovicu.

Domaćini su imali sjajnu priliku za izjednačenje netom prije odmora kada je Julio Enciso pustio da ih istrgne izvrsnim zavojima koje je David Raya akrobatski spriječio.

David Raya blista za Arsenal u pobjedi nad Brightonom

Arsenalova ikona Alan Smith, koji je pratio utakmicu na , svidjelo mu se ono što je vidio od tog čovjeka.

“On ima spektakularnost u sebi i bilo je potrebno spektakularno spašavanje,” rekao je Smith. “Brighton sigurno ima igrače koji mogu naštetiti Arsenalu.”

Rayina obrana doista je bila ključna. Da je uložen taj napor, vjerojatno bi bilo 1-1 na odmoru, a Topnici su možda bili puno nervozniji.

Uzimajući u obzir kako je Arsenal ponekad imao sreću na početku drugog poluvremena, to je moglo promijeniti cijeli izgled igre.

Sve je na kraju ispalo dobro, Gunnersi su osvojili tri boda i nisu napravili nikakvu štetu gol-razlici.

Arsenal je sada na prvom mjestu na ljestvici Premier lige sa 71 bodom, a sljedeći je nastup u utorak kada će ugostiti Bayern München u prvoj utakmici četvrtfinala Lige prvaka.

Sljedeća utakmica Gunnersa u Premier ligi trebala bi se odigrati sljedeće nedjelje kada će ugostiti Aston Villu s početkom u 16:30 na N5.