Adebayo zarađuje prijeko potreban bod za Hatterse kojima prijeti ispadanje

Luton Town je održao svoje nade za opstanak u Premier ligi jer je Elijah Adebayo sjajnim izjednačujućim pogotkom donio remi 1-1 protiv Evertona u petak navečer.

Budući da nije započeo nijednu utakmicu od veljače, Lutonov najbolji strijelac najavio je povratak nakon ozljede na zadivljujući način skupivši visoku loptu na prsima i zbunivši Ashleyja Younga prije nego što je kliničkim završetkom izvan mreže Jordana Pickforda pogodio mrežu i zaradio vrijedan bod za svoju stranu.

To je pomaknulo stranu Roba Edwardsa na 17. mjesto Nottingham Foresta uoči susreta njihovih suparnika za ispadanje sa Sheffield Unitedom u subotu. No, vrijedno je napomenuti da s Hattersima koji su pobijedili samo u jednoj od zadnjih 14 prvenstvenih utakmica, još uvijek se suočavaju s teškom borbom za ostanak u prvoj ligi.

Činilo se da će biti još teže kada je Everton poveo nakon 24 minute, branič Lutona Teden Mengi bacio je Jarrada Branthwaitea na zemlju u kutu, omogućivši Dominicu Calvert-Lewinu priliku da postigne svoj sedmi ligaški pogodak ove sezone iz jedanaesterca. .

Thomas Kaminski na golu Lutona dvaput je spasio svoju momčad vrhunskim obranama u drugom poluvremenu, dok su domaćini produžili nade u opstanak.

JEDINSTVENO ZA F365: | | |

Bilo je potrebno sve do sredine prvog poluvremena da obje strane zaprijete, Mengi je nakon pjevućeg ubačaja Dwighta McNeila okrenuo u smjeru vlastitog gola, branič je izbačen obranom Kaminskog.

Luton je preživio ranu nesreću, ali Mengi će tek biti arhitekt propasti svoje momčadi. Borivši se s Branthwaiteom u kutu Evertona, hrvao je svog protivnika na tlo dok je lopta lebdjela, iako niti jedan igrač nije bio ni blizu igre.

VAR je pozvao suca Tima Robinsona na monitor i nagrada je bila jedanaesterac iz kojega je Calvert-Lewin, usred salve zvižduka i podsmijeha upućenih službenim osobama od strane domaćih navijača, hladnokrvno ubacio kući.

Lutonov je odgovor bio neizbježan. Albert Sambi Lokonga je započeo, udarivši visoko dodavanje prema Adebayou kojeg je Young pozorno pratio. Napadač Lutona uzeo je loptu na svoja prsa i dok je to činio, preuravnoteženi Young srušio se na tlo, ostavivši Adebaya nesmetanog na osam jardi dok je lijevom nogom pogodio Pickforda za izjednačenje.

Edwardsova strana je zaslužila biti izjednačena. Bilo je to kohezivno, predano prvo poluvrijeme u kojem je hitnost njihove teškoće došla do izražaja u mećavi trčanja i napada.

VIŠE IZVJEŠTAJA O EVERTONU NA F365…
👉
👉

Moglo je čak završiti i s Lutonom u vodstvu, da je Carlton Morris s 18 jardi bio okrenut unutar stative umjesto da se vrti iza nje.

Drugo poluvrijeme donijelo je navalu pritiska Lutona.

Tahith Chong proizveo je seriju bjesomučnih sprinteva niz lijevu stranu, dok je na drugom boku Fred Onyedinma bio prijetnja, dok je domaća momčad nastojala napadati s krila u potrazi za pobjednikom.

Međutim, Everton je bio taj koji je zamalo ukrao vodstvo nakon 68 minuta, Jack Harrison pustio je da odleti prema gornjem kutu samo da bi bio uskraćen prvim od dva vrhunska zaustavljanja Kaminskog.

Drugi je došao nakon 13 minuta igre dok je Evertonov pritisak rastao, ovaj put je Calvert-Lewin krenuo glavom prema golu, ali ga je osujetio refleks belgijskog vratara.

Spektakularni udarac Lukea Berryja iznad glave u sudačkoj nadoknadi odbijen je u gol, a Luton se morao zadovoljiti s onim što bi moglo biti kritično.