86 dodira, pet čišćenja… 22-godišnji igrač Spursa ima svijetlu budućnost u N17

Tottenham Hotspur je u subotu imao težak dan u uredu, ali naposljetku su obavili posao u svojoj Premier ligi.

Ange Postecoglou je ugostio Luton Town na stadionu Tottenham Hotspur, pobjedivši 2-1 nad borbenim Hattersima.

Međutim, Tottenham je morao doći iza leđa, a Spursi su zapravo vodili tek u kasnijim fazama utakmice.

Tottenham je zaostao nakon samo tri minute kada je Ross Barkley ubacio loptu za Tahitha Chonga koji je ispalio u kut mreže Guglielma Vicaria.

Zaprepašteni Spursi počeli su se pokušavati vratiti u igru ​​i imali su više prilika da se upišu u strijelce u prvom poluvremenu, iako ih nisu mogli iskoristiti.

Fotografija Mike Hewitt/Getty Images

Međutim, Tottenham nije morao dugo čekati prije nego što je vratio paritet. U 51. minuti Brennan Johnson je ubacio loptu preko gola koju je Issa Kabore pretvorio u svoju mrežu.

A u 86. minuti, impresivni Johnson položio je loptu na Son Heung-mina da naleti i izvede završnicu uz pomoć odbijanja Daikija Hashioke.

JOŠ PRIČA O TOTTENHAM HOTSPUR

Radu Dragusin impresionira na drugom startu Spursa

Dok su svjetla reflektora uglavnom usmjerena na Tottenhamove napadače, obrana Spursa zaslužna je za to što se većim dijelom držala čvrsto.

posebno zaslužuje pohvalu za to koliko je dobro prošao tek u svom drugom startu za Tottenham.

Postecoglou je odlučio ne riskirati Mickyja van de Vena, koji se tek vratio nakon problema s tetivom.

Trener Spursa umjesto njega pokrenuo je Dragusina koji je odigrao punih 90 minuta i odlično se obračunao.

Alasdair Gold iz Alasdaira dao mu je ocjenu 7 od 10 i napisao: ‘Dobar prikaz mladog Rumunja i uvijek je izgledalo kao da ima kontrolu, uključujući nekoliko trčanja uz teren i duboko u polovicu Lutona s loptom u nogama. ‘

‘s Dan Kilpatrick također je dobio ocjenu 7 od 10, napisavši: ‘Ušao je u igru ​​i dobro igrao sa stražnje strane, unatoč tome što je bio na njegovoj manje favoriziranoj lijevoj strani.’

Prema , Dragušin je uzeo 86 dodira s loptom, kompletirao 66 dodavanja, dobio četiri duela (dva na zemlji i dva u zraku), završio jedan dribling te napravio pet izbijanja i jedno obaranje.

Sve u svemu, čini se da rumunjski reprezentativac ima vrlo svijetlu budućnost u Tottenhamu. Nalazi se na N17 i bit će uzbudljivo vidjeti kako će se dalje razvijati.