61 poen Jalena Brunsona nije dovoljan jer Knicksi padaju od Spursa, Victor Wembanyama u kaotičnom produžetku trilera

SAN ANTONIO – Bio je to MVP nastup igrača koji bi trebao privući više MVP pažnje.

Ali skoro pa rekordno pogađanje Jalena Brunsona nije bilo dovoljno da se pobijedi dominacija Victora Wembanyame, a Knicksi su u petak navečer ispustili triler u produžecima, 130-126, u Alamo Cityju.

Brunson je završio sa 61 bodom i mogao je nadmašiti rekord Carmela Anthonyja u jednoj sezoni s pobjednikom utakmice. Umjesto toga, Brunsonov pokušaj za tri poena odbio se od ruba 5,4 sekunde do kraja produžetka.

A pobjednik je bio Wembanyama s 40 poena i 20 skokova.

Golijat je pobijedio Davida.

Brunson je ipak nadmašio 60 poena Bernarda Kinga i drugi je na vječnoj listi Knicksa u jednoj utakmici, iako u frustrirajućem porazu.

Ubacio je 25 od 46 u 43 minute, nadmašivši vlastiti rekord u karijeri — postavljen ranije ove sezone — za 11 poena.

Knicksi su gubili rano i često, ali su bili spremni za nevjerojatan povratak.

Imali su priliku pobijediti u regularnom dijelu – kada je trey Milesa McBridea jedrio ulijevo – a zatim u produžetku s Brunsonovim promašajem.

Wembanyama je pogodio najveći pogodak večeri — rezultat s 1:12 do kraja produžetka koji je Spursima donio prednost od 128-124. Centar je u 38 minuta šutirao 13-za-22 uz sedam asistencija.

Wemby hype je bio stvaran i bio je fantastičan.

20-godišnjak je dominirao na način s kojim se Knicksi nikad nisu mogli suočiti u svom dugom postojanju, zapažen je nizom super zaštite obruča, skokova, zakucavanja, asistencija, driblinga i skokova igrača s 8 -raspon krila stopala.

Njegovo prvo poluvrijeme uključivalo je 14 poena, šest asistencija i osam skokova u samo 15 minuta.

Vodeći igrač za novaka godine, koji je nastupom u petak navečer dosegao prag od 65 utakmica za nagradu, pomogao je uništiti obranu Toma Thibodeaua, koja je dopustila 74 poena u prvom poluvremenu i gubila 17 do prekida.

Ipak, u prvoj je četvrtini nastala kratka panika oko Wembanyame.

Činilo se da je Francuz ozlijedio nogu i šepao je do svlačionice, a iza njega su bili treneri i izvršni direktor Spursa RC Buford.

Vratio se na klupu nekoliko minuta kasnije, a zatim se vratio u igru ​​za dominaciju.

“Mislim da je jedna od najvećih stvari u ligi zaštita naplataka i morate imati svijest o tome gdje se on nalazi u svakom trenutku,” rekao je Thibodeau. “Dužina, vrijeme, sposobnost da se brzo pređe puno terena. I kako vrijeme bude prolazilo, on će postajati sve jači i jači tako da vidite kakve igre igra. Ne možete to podučavati. To je instinkt. Ima samo sjajan skup vještina.”

Bila je puno drugačija priča posljednji put kada su se Knicksi suočili s Wembanyamom u studenom.

Novak je bio nadmoćan u svom debiju za MSG, i dalje se osjećao ugodno u ligi dok je promašio 10 od svojih 14 šuteva u porazu od Spursa.

Ali Knicksi i Brunson preuzeli su vodstvo u petak u trećoj četvrtini i prvi put u vodstvu u utakmici – 114-113 – tricom Dontea DiVincenza s preostalih 4:39.

Bila je to DiVincenzova šesta trica na utakmici te večeri kada je bek šuter postavio rekord franšize za trojke u sezoni.

Završio je s 20 poena za 49 minuta.

Knicksi, koji su u slučaju pobjede imali priliku napredovati unutar utakmice od drugog Milwaukeeja, prekinuli su niz od tri pobjede unatoč Brunsonovoj briljantnosti.