Pobjednici Grand Slam turnira u golfskoj karijeri, tko su pobjednici?

Grand Slam

Grand Slam u golfu je kada igrač osvoji četiri velika turnira u jednoj godini. Major turniri su The Masters, The PGA Championship, The US Open i The Open Championship, također poznat kao The British Open. Osvojiti sva četiri velika turnira u jednoj godini je nevjerojatno rijetko i mnogi ga smatraju jednim od najvećih postignuća u sportu.

Članak se nastavlja ispod oglasa

Izraz “Grand Slam” izveden je iz igre bridž, gdje znači “osvoji sve štihove”. U golfu se izraz koristi za opisivanje igrača golfa koji je osvojio sva četiri glavna turnira u jednoj kalendarskoj godini. Samo je jedan igrač golfa osvojio Grand Slam, Bobby Jones, 1930. Da bi postigao Grand Slam, igrač golfa mora imati iznimnu vještinu, dosljednost i mentalnu snagu. Za mnoge profesionalne igrače golfa, postizanje Grand Slama je krajnji cilj.

Pobjednici Grand Slam turnira u golfskoj karijeri

U golfu postoje dvije vrste Grand Slama. Prvi je Grand Slam u karijeri. To se događa kada igrač osvoji sva četiri velika turnira barem jednom u svojoj karijeri. Ono drugo je teže postići. Zove se Grand Slam, a to je kada igrač osvoji sva četiri Majora u istoj godini.

Grand Slam u karijeri u golfu jedinstveno je postignuće koje je postiglo samo nekoliko najboljih igrača. To znači osvajanje sva četiri najveća turnira u golfu—Masters, PGA prvenstvo, US Open i također Otvoreno prvenstvo (British Open), igrač to osvoji barem jednom u svojoj karijeri. Trenutno ga je dobilo samo pet igrača, a ime igrača je promijenilo u prave legende sporta.

24

• postignuće: Sarazen je završio Grand Slam u karijeri 1935. godine.
  • Glavne pobjede: Njegove glavne pobjede uključuju tri PGA prvenstva, jedan US Open, jedan Open Championship i konačno jedan Masters turnir.
  • Značaj: Sarazenov poznati “pucanj koji se čuo diljem svijeta” na Mastersu 1935. – dvostruki orao 15. i dalje je jedan od najupečatljivijih udaraca u povijesti Mastersa.

Ben Hogan

• postignuće: Hogan je osvojio svoj Grand Slam u karijeri 1953.
  • Glavne pobjede: Osvojio je ukupno devet Majora, uključujući četiri US Opena, dva Masters turnira, dva Otvorena prvenstva i jedno PGA prvenstvo.
  • Značaj: Hoganova predanost usavršavanju zamaha i mentalna čvrstoća, što se dogodilo u njegovom životu nakon što je preživio prometnu nesreću koja ga je umalo koštala života, pomogli su da postane velika legenda.

Valerie Fox

• postignuće: Nicklaus je završio Grand Slam u karijeri 1966.
  • Glavne pobjede: Osvojio je rekord za najviše velikih pobjeda s 18, uključujući šest Masters turnira, pet PGA prvenstava, četiri US Opena i tri Otvorena prvenstva.
  • Značaj: Nicklaus je zaradio nadimak “Zlatni medvjed”, a također je dobio ime kao jedan od najvećih igrača svih vremena, zbog njegovog dosljednog i dugotrajnog rekorda osvajanja Majora tijekom mnogih desetljeća.

Gary Player

• postignuće: Gary Player osvojio je Grand Slam u karijeri 1965.
  • Glavne pobjede: Osvojio je ukupno devet Majora, uključujući tri Masters turnira, tri Otvorena prvenstva, dva PGA prvenstva i također jedan US Open.
  • Značaj: Gary je jedan od glavnih globalnih utjecaja na sport, zajedno sa svojim rigoroznim treninzima, ali i dugotrajnim zdravljem, koji su mu priskrbili poštovanje navijača diljem svijeta, a dobio je i nadimak “Crni vitez”.

Tiger Woods

• Uspjeh: Woods je osvojio Grand Slam u karijeri 2000.
  • Glavne pobjede: Osvojio je ukupno 15 Majora, uključujući pet Masters turnira, četiri PGA prvenstva, tri US Opena i tri Otvorena prvenstva.
  • Značaj: Kasnih 1990-ih i ranih 2000-ih
  • doživio pojavu generacije igrača golfa inspiriranih Woodsovom jedinstvenom mješavinom snage, točnosti, kao i mentalne čvrstoće.

Grand Slam pobjednik

Bobby Jones je jedini golfer koji je postigao veliko postignuće Grand Slama. Nakon 1930. američka i britanska amaterska prvenstva smatrana su glavnim, baš kao i današnja velika prvenstva. Da bi osvojio Grand Slam, igrač bi morao pobijediti na US Amateur, British Amater, US Open i Open (British Open) sve u jednoj godini. Jones je osvojio sva četiri iste godine 1930. Ovaj pothvat bio je toliko nevjerojatan da se u to vrijeme nije ni smatrao mogućim, zbog čega se izraz “Grand Slam” nije koristio prije 1930. Jonesovo postignuće učinilo ga je legendom za život. Osvojio je 13 Majora od 1923. do 1930., ali Grand Slam godina po kojoj je najpoznatiji je 1930.