WTA Bogota: Treći favorit, eliminiran od bivše igračice iz Top 10

Sara Sorribes Tormo ispala je u osmini finala WTA turnira u Bogoti, nakon što ju je u tri seta porazila Sara Errani rezultatom 2-6, 6-4, 4-6.

Sara Sorribes TormoFoto: Megan Briggs / Getty images / Profimedia

Sara Sorribes Tormo, poražena od Sare Errani u osmini finala WTA Bogota

Sara Sorribes Tormo (50 WTA) stala je u osmini finala turnira u Bogoti.

Treći favorit poražen je u tri seta od Sare Errani (117 WTA), nakon meča koji je trajao više od tri sata.

Talijanka će se u četvrtinama sučeliti s pobjednicom dvoboja između Laure Pigossi (119 WTA) i Irine Bara (178 WTA).

Sara Errani je 20. svibnja 2023. zauzimala 5. mjesto u WTA hijerarhiji, a 2012. je igrala finale Roland Garrosa.

Copa Colsanitas Zurich je turnir u kategoriji WTA 250 koji se održava od 1. do 7. travnja. Igra se u Bogoti (Kolumbija), na zemljanoj podlozi, a ukupni nagradni fond iznosi 267.082 dolara. Titularna prvakinja je Tatjana Maria (2022., 2023.).

Glavne favoritkinje iz Bogote: Marie Bouzkova (1), Tatjana Maria (2), Sara Sorribes Tormo (3), Cristina Bucșa (4), Nadia Podoroska (5), Camila Osorio (6), Laura Siegemund (7) i Kamilla Rakhimova (8).