WTA Bogota: Irina Bara nije se plasirala u polufinale

Irina Bara zaustavljena je u četvrtfinalu “WTA 250” turnira u Bogoti poražena od Talijanke Sare Errani (117 WTA), rezultatom 4-6, 6-2, 6-3.

Irina BaraFoto: Mathias Schulz / imago sportfotodienst / Profimedia

Irina Bara, eliminirana od Sare Errani na WTA Bogoti

Nakon dobivenog prvog seta, Irina Bara (178 WTA) neobjašnjivo je usporila, predala tri breaka i meč je stigao do odluke.

Rumunjka je nastavila s pogreškama u trećem setu, a Errani je u potpunosti iskoristila prednost i kvalificirala se nakon dva sata i 44 minute.

U polufinalu će se Sara Errani sastati s pobjednicom Camile Osorio (85 WTA) i Tatjane Marije (46 WTA).

Za plasman u četvrtfinale Irina Bara osigurala je nagradu od 6608 dolara i 54 WTA boda.

Copa Colsanitas Zurich je turnir u kategoriji WTA 250 koji se održava od 1. do 7. travnja. Igra se u Bogoti (Kolumbija), na zemljanoj podlozi, a ukupni nagradni fond iznosi 267.082 dolara. Titularna prvakinja je Tatjana Maria (2022., 2023.).

Glavne favoritinje iz Bogote: Marie Bouzkova (1), Tatjana Maria (2), Sara Sorribes Tormo (3 / eliminirana) i Cristina Bucșa (4).