VIDEO FCSB osvojio prvi naslov nakon 9 godina

FCSB je novi prvak Rumunjske. Skupina pod trenerom Eliasom Charalambousom pobijedila je u sporu s Farulom na National Areni, rezultatom 2-1, i osigurala naslov s matematičke točke gledišta, u fazi broj 7 play-offa rumunjske Superlige.

Igrači FCSB-a slave osvajanje naslovaFotografija: Victor Cozmei / HotNews.ro

FCSB se osvećuje Faruluiju i osvaja naslov

Čekanje je gotovo.

Nakon 9 godina čekanja FCSB je konačno osvojio naslov prvaka Rumunjske.

Momčadi pod trenerom Eliasom Charalambousom trebao je remi protiv prvaka Farul Constanțe, a crveno-plava skupina, gurana s leđa od oko 30.000 gledatelja prisutnih u National Areni, ostvarila je pobjedu.

Nakon stidljivog početka utakmice obje momčadi, Darius Olaru je izmislio odlično dodavanje, lopta je stigla do David Miculescua pobijedio je Buzbuchija (min 26).

Octavian Popescu je mogao povećati prednost domaćina, ali FCSB-ov krilni napadač blokirao je Buzbuchi.

U drugom poluvremenu dominacija FCSB-a se povećala, imali su prigode za pogodak.

Ipak, domaćini nisu imali mirnu završnicu utakmice. Louis Munteanu uputio je odličan centaršut za Rivaldinhoa Brazilac izvrsnim udarcem glavom matirao Târnovanu (min 79).

Alexandru Baluta konačan rezultat utakmice postavio je u 84. minuti, pogotkom s ruba šesnaesterca.

FCSB – Farul Constanța, 2-1, u fazi 7 play-offa rumunjske Superlige

Konačna.

Min. 90+3: Darius Olaru šalje u gredu.

Min 84: GOOOOOL FCSB! Alexandru Băluță pogađa iz kaznenog prostora.

Min. 79: GOOOL SVJETIONIK! Rivaldinho pogađa glavom nakon ubačaja Louisa Munteanua.

Min. 77: Darius Olaru bježi sam s vratarom, ali ne uspijeva svladati vratara Lighthousea. Velika prilika.

Min. 62: Octavian Popescu senzacionalno trči i šalje loptu pred gol, ali Grameni intervenira i odbija u korner.

Min. 49: Prilika za gol za FCSB. Octavian Popescu puca u dalji kut, lopta odlazi pored gola.

Min. 46: Počelo je drugo poluvrijeme. Benchaib i Rivaldinho mijenjaju Sîrbua i Andronachea.

Pauza.

Min. 42: Octavian Popescu mogao je povisiti na 2-0, ali ga je Buzbuchi odlično blokirao.

Min. 34: Crețu šalje centaršut na drugu stativu, ali Darius Olaru glavom šalje preko gola.

Min 26: GOOOL FCSB! Darius Olaru dodaje Miculescuu na sljedećoj poziciji, a ovaj svladava Buzbuchija.

Min. 21: Opasna akcija gostiju. Louis Munteanu vratio je izgubljenu loptu Ngezane, izveo loptu do ruba Gramenijeva peterca, ali je kapetan Constante pucao slabo, preko gola.

Min. 15: Prva prilika za pogodak pripada branitelju naslova. Louis Munteanu je pucao s ruba šesnaesterca, Târnovanu je loptu odbio i odbio.

Min. 10: Bez prilika za gol nakon prvih 10 minuta igre.

Min. 1: Igra je počela. Vrhunska atmosfera u Nacionalnoj areni u Bukureštu.

Početne ekipe:

FCSB: Târnovanu – Crețu, Ngezana, Dawa, Ov. Popescu – Lixandru, Șut, Olaru – Miculescu, Băluță, okt. Popescu.

Rezerve: Udrea, Vlad, Pantîru, Haruț, Pandele, Antwi, Toma, Alhassan, Popa, Radaslavescu.

Trener: Elias Charalambous

Svjetionik: Buzbuchi – Sîrbu, Larie, M. Popescu, Henrique – Vînă, Queiros, Grameni – Ganea, Munteanu, Andronache.

Rezerve: Musat, Grosu, Danuleasa, Kiki, Boli, Nedelcu, Casap, N. Popescu, Deaconu, Benchaib, Rivaldinho.

Trener: George Hagi