Snooker: Judd Trump, prvak World Opena 2024

Judd Trump (svjetski broj 2) opravdao je svoj status velikog favorita i jasno je osvojio finale World Opena u snookeru, Englez je pobijedio domaćeg favorita Dinga Junhuija (svjetski broj 9) 10-4.

Judd TrumpFoto: George Wood / PA Images / Profimedia

U Yushan Sport Centeru Trump je puno bolje ušao u finale i uspio osvojiti prva tri frejma.

Ding (36 godina) također je jednom pogodio ploču, dok je Judd “vezao” četiri uzastopna frejma i na kraju poveo s odlučujućih, a ujedno i neočekivanih 7-1.

Ulaskom u period blagog opuštanja, Trump je svom protivniku dopustio da barem malo uživa u navijačima (Ding je pravi idol u Kini), a skor na tablici malo se “suzio” na 9-4.

No, pitanje pobjednika nije se baš postavljalo, a Judd je u 14. frejmu (finale se igralo po sustavu best of 19 frejmova, odnosno prvi na 10) riješio spor (10-4).

U cijelom finalu, Judd je uspio napraviti dva breaka od stotinu i više (130 u okviru deset i 106 u okviru 12), dok je Ding označio samo jedan (106) u okviru devet.

Znati:

• Judd Trump napustit će Kinu s čekom od 170.000 funti, dok će Ding otići sa 73.000 funti.
  • Trump ima pet osvojenih rang naslova ove sezone: English Open, Wuhan Open, Northern Ireland Open, German Masters i sada World Open.
  • Nakon tog uspjeha, Trump vodi kod Dinga 10-9 u međusobnim mečevima.
  • Judd je postao tek drugi igrač u eri World Opena, nakon Marka Allena 2013., koji je obranio naslov na ovom turniru.
  • World Open 2024. održan je od 18. do 24. ožujka u Yushan Sport Centeru (Kina). Turnir je nudio ukupni nagradni fond od £815,000, a aktualni prvak bio je Judd Trump (2019): on je ovom prilikom obranio svoju titulu.
  • S 34 godine, Judd Trump u svom dosjeu ima titulu svjetskog prvaka, onu osvojenu na izdanju 2019. godine.