Real Madrid, pobjeda u produžetku s FC Barcelonom – Nova spektakularna epizoda El Clasica

Real Madrid i FC Barcelona ponudili su u nedjelju još jedan spektakularan dvoboj u španjolskom derbiju, koji je završio rezultatom 3-2 za momčad Carla Ancelottija, u 32. etapi LaLige.

Jude Bellingham, Real MadridFoto: Joan Monfort / AP / Profimedia

Real Madrid – FC Barcelona 3-2, u La Ligi – 11 bodova prednosti za Madrid

Susret broj 257 u više od 120 godina tradicije El Clasica odlučen je u produžecima nakon spektakularne utakmice.

Katalonci su otvorili gol na Santiago Bernabeu nakon samo šest minuta kada je Lunin ušao ispod lopte iz kornera Raphinhe, a Andreasc Chrstensen glavom pogodio.

Vinicius Junior izjednačio je u 18. minuti iz lagano dosuđenog penala u kontaktu Lucasa Vasqueza i Cubarsija.

Mladi Lamine Yamal također je pogodio deset minuta kasnije, ali pogodak je poništen VAR-om zbog zaleđa.

Barcelona je ponovno povela u 69. minuti kada je Fermin Lopez iskoristio odbijenicu istog Lunina.

Prednost je trajala samo četiri minute, dok Lucas Vazquez nije ponovno vratio izjednačenje na tablicu.

Međutim, u sudijskoj nadoknadi Jude Bellingham je stigao do centaršuta u šesnaestercu, koji je Joselu lukavo ostavio prema daljem kutu, postigavši ​​pobjednički pogodak egzekucijom pod gredu Ter Stegena.

Nakon ovog rezultata Real Madrid ima 11 bodova prednosti na vrhu ljestvice u odnosu na sljedeću FC Barcelonu šest utakmica prije kraja sezone.