Liga prvaka: FC Barcelona i Arsenal, u četvrtfinalu – Englezi se plasirali nakon jedanaesteraca

FC Barcelona i Arsenal London uspjeli su se u utorak plasirati u četvrtfinale Lige prvaka, zajedno s Bayern Münchenom, PSG-om, Manchester Cityjem i Real Madridom.

Nogometaši FC BarceloneFoto: Jose Breton/NurPhoto/Shutterstock / Uredništvo Shutterstocka / Profimedia

FC Barcelona – Napoli 3-1, u osmini finala Lige prvaka

Nakon 1-1 u kolu, Xavi je u utakmicu krenuo izuzetno hrabro, s dvojicom igrača do 18 godina u prvih 11, Lamineom Yamalom i braničem Pauom Cubarsijem.

Katalonci su otvorili gol u 15. minuti kada je Fermin Lopez opalio s 12 metara nakon ubačaja Raphinhe.

Dvije minute kasnije izvrsnu kontru Yamala završio je Joao Cancelo, a lopta je istovremeno pogodila gredu.

Napoli je smanjio zaostatak u 30. minuti preko Amira Rrahmanija, udarcem iz peterca. Rezultate je zatvorio Robert Lewandowski u 83. minuti.

Arsenal – FC Porto 2-0, nakon jedanaesteraca, u osmini finala Lige prvaka

Arsenal je postigao jedini pogodak u regularnom vremenu preko Leandra Trossarda u 41. minuti za izjednačenje nakon što je FC Porto dobio prvu utakmicu s 1-0.

Nakon prvih 90 minuta uslijedila su dva produžetka u kojima također nije bilo pogodaka, a kvalifikacije su odlučivale izvođenje jedanaesteraca.

Za Engleze su pogodili Odegaard, Havertz, Saka i Rice, a za FC Porto Pepe i Grujić, a promašili su Wendell i Galeno, zahvaljujući intervencijama Davida Raye.