Glavni favorit, dramatičan kvalifikant u polufinalu WTA Charlestona – Četiri spašene meč lopte

Jessica Pegula i Victoria Azarenka pružile su najspektakularniji meč dana na “WTA 500” turniru u Charlestonu. Glavni favorit plasirao se u polufinale nakon što je svaki od njih propustio po četiri meč lopte.

Jessica PegulaFoto: James Gourley / Uredništvo Shutterstocka / Profimedia

Victoria Azarenka, eliminirana od Jessice Pegule na WTA

Charleston Pegula plasirala se u četvrtfinale protiv Victorije Azarenke nakon 6-4, 3-6, 7-6(7).

Dvije su igračice podijelile svoje prve setove, a susret je završio izuzetno spektakularnom odlučujućom pobjedom.

Pri rezultatu 5-4 protiv Jessice Pegule, glavni favorit turnira je ispustila četiri meč lopte dok se Bjeloruskinja uspjela vratiti i poslati set u tiebreak.

Na red je došla Viktorija Azarenka da povede, a Amerikanka je spasila četiri meč lopte.

Dramatičnu završnicu prekinula je Pegula koja je slavila nakon 9-7 u tiebreaku i dva sata i 37 minuta igre.

U polufinalu će se Jessica Pegula (5. WTA) sastati s Ruskinjom Darijom Kasatkinom (11. WTA), koja je u četvrtini eliminirala Rumunjku Jaqueline Cristian rezultatom 6(4)-7, 6-2, 6-3.

Credit One Charleston Open je turnir u kategoriji WTA 500 koji se održava od 1. do 7. travnja. Igra se na zelenoj šljaci i ima ukupni nagradni fond od 922.573 dolara. Naslov prvaka je Ons Jabeur.