Favorit javnosti, drugi naslov osvojen na WTA Bogoti

Camila Osorio je po drugi put osvojila trofej turnira “WTA 250” u Bogoti, nakon finala protiv Marije Bouzkove (42 WTA), rezultatom 6-3, 7-6(5).

Camila OsorioFoto: Flaviu Buboi/NurPhoto/Shuttersto / Uredništvo Shutterstocka / Profimedia

Maria Bouzkova, poražena od Camile Osorio u finalu WTA Bogota

Camila Osorio (85 WTA) je pred svojim navijačima u finalu protiv glavnog favorita osvojila drugi WTA naslov u karijeri.

Kolumbijka je dobro započela dvoboj s Marijom Bouzkovom, povela 4-1 nakon dva breaka i unatoč stidljivom povratku Čehinje osigurala prvi set.

Drugi set se odvijao u kontrama, Osorio je propustio meč-loptu i došao do tie-breaka, gdje je, iako je propustio još dvije meč-lopte, zapečatio pobjedu nakon sat i 57 minuta.

Na putu do finala Camila je u osmini finala prošla Rumunjku Ancu Todoni, zatim naslovnu prvakinju Tatjanu Mariu u četvrtini te Saru Errani u polufinalu.

Camili Osorio to je drugi naslov u karijeri, nakon onog osvojenog također u Bogoti 2021. godine.

Pobjeda je Kolumbijki donijela skok od 22 mjesta na WTA Live ljestvici, na 63. mjesto.

Copa Colsanitas Zürich je turnir u kategoriji WTA 250 koji se održao od 1. do 7. travnja. Igralo se u Bogoti (Kolumbija), na zemljanoj podlozi, a ponuđene su ukupne nagrade u vrijednosti od 267.082 dolara. Titularna prvakinja bila je Tatjana Maria (2022., 2023.).