ATP Barcelona: Pobijedio Rafaela Nadala, ali eliminiran u osmini finala od 36. tenisača svijeta

Alex De Minaur zaustavljen je u osmini finala “ATP 500” turnira u Barceloni, poražen u dva seta od Francuza Arthura Filsa (36 ATP), rezultatom 7-5, 6-2.

Alex De MinaurFoto: JORGE GUERRERO / AFP / Profimedia

Casper Ruud i Stefanos Tsitsipas, u četvrtini na ATP Barcelona – Alex De Minaur, eliminiran od strane Arthura Filsa

Četvrti favorit katalonskog turnira Alex De Minaur (11 ATP) debitirao je u drugom kolu pobjedom nad Rafaelom Nadalom.

Posljednje utrke ispriječile su se Arthuru Filsu, a Australac je pokleknuo nakon sat i 36 minuta.

Fils će se u četvrtfinalu sastati sa Srbinom Dušanom Lajovićem (59 ATP).

Druga dva favorita, Casper Ruud i Stefanos Tsitsipas, plasirali su se bez puno problema u četvrtfinale.

Treći favorit, Ruud je pobijedio Australca Jordana Thompsona (33 ATP), rezultatom 6-1, 6-4, dok je Tsitsipas (5. nositelj) nadvladao Španjolca Roberta Carballesa Baenu (72 ATP) rezultatom 7-5, 6- 3.

Četvrtfinale ATP Barcelone

F. Diaz Acosta vs S. Tsitsipas (5)

A. Fils (16) protiv D. Lajovica

M. Arnaldi vs C. Ruud (3)

C. Norrie (12) vs TM Etcheverry (13)

Barcelona Tour (ATP 500) održat će se od 15. do 21. travnja na zemljanoj podlozi i ponudit će ukupni nagradni fond od 2.782.960 dolara. Titularni prvak je Carlos Alcaraz, dok je Rafael Nadal autoritativni lider po broju osvojenih trofeja: 12.