Atalanta Bergamo i Bayer Leverkusen igrat će finale Europske lige

Ove sezone neporaženi njemački prvak Leverkusen kvalificirao se u finale Europske lige nakon remija 2-2 s AS Romom u uzvratnoj utakmici, vrativši se nakon gubitka od 2-0.

Nogometaši Bayer LeverkusenaFoto: Hollandse Hoogte / Uredništvo Shutterstocka / Profimedia

Atalanta – Marseille 3-0 / Leverkusen – AS Roma 2-2, u polufinalu Europske lige

Nakon remija u Francuskoj u prvoj utakmici rezultatom 1-1, Atalanta je defilirala ispred Olympique Marseillea.

Lookman je otvorio gol nakon 30 minuta, a Ruggeri je povećao vodstvo u 52. minuti.

Konačni rezultat u produžetku je poravnao Toure, a Talijani su se prvi put plasirali u europsko finale.

Novi njemački prvak ponudio je novu “trademark” utakmicu protiv AS Rome.

U okrilju rezultata turneje, 2-0, Leverkusen su poveli Talijani nakon dvojke Leandra Paredesa u 43. i 66. minuti.

Nijemci su, kao i mnogo puta ove sezone, uspjeli na kraju izjednačiti, autogolom Mancinija u 82. i Stanišića u sedmoj minuti sudačke nadoknade.

Treće je to europsko finale za momčad Xabija Alonsa, nakon osvajanja Kupa UEFA 1988. i gubitka trofeja Lige prvaka 2002. godine.

Finale Europske lige igrat će se 22. svibnja 2024. godine na stadionu Aviva u Dublinu (Irska).