Aryna Sabalenka, namučene kvalifikacije u osmini finala u Madridu – Set izgubila sa 183. WTA mjesta

Aryna Sabalenka plasirala se u osminu finala WTA turnira u Madridu svladavši Robin Montgomery u tri seta rezultatom 6-1, (5)6-7, 6-4.

Arina SabalenkaFoto: Sarah Stier / Getty images / Profimedia

Aryna Sabalenka, pobjeda s Robin Montgomery u trećem kolu WTA Madrida

Aryna Sabalenka (2 WTA) osigurala je nastup u osmini finala WTA turnira u Madridu.

Druga favoritkinja imala je težak meč protiv 183. WTA tenisačice Robine Montgomery, koju je svladala u tri seta nakon dva sata i 32 minute.

Iako je prvi set dobila 6-1, Sabalenka se mučila u drugom setu koji je izgubila u tiebreaku. Došlo je do odlučujućeg susreta, gdje je američki igrač bio snažan, vraćajući se nakon gubitka od 2-0 i održavajući ravnotežu na 4-4.

Na kraju je reklo iskustvo Aryne Sabalenke koja će u osmini finala u Madridu igrati protiv Danielle Collins (15 WTA) koja je u trećem kolu pobijedila Jaqueline Cristian (73 WTA) rezultatom 3 -6, 6- 4, 6-1.

Iga Swiatek (1) – Sara Sorribes Tormo

Beatriz Haddad Maia (11) – Maria Sakkari (5)

Coco Gauff (3) – Madison Keys (18)

Jelena Ostapenko (9) – Ons Jabeur (8)

Julija Putinceva – Darija Kasatkina (10)

Sara Bejlek – Elena Ribakina (4)

Mirra Andreeva – Jasmine Paolini (12)

Danielle Collins (13) – Aryna Sabalenka (2)

Mutua Madrid Open je turnir u kategoriji WTA 1000 koji se održava od 22. travnja do 5. svibnja. Igra se na zemljanoj podlozi, a naslov prvakinje je Aryna Sabalenka. Turnir ima ukupni nagradni fond od €7,877,020.